@>> Solartech SPM065P-N 65-Watt 12-Volt Polycrystalline PV Solar Panel
Now you can use clean, renewable energy with Solartech solar panels. These high quality solar panels can be used in single panel setups or multipanel systems. Actual dimensions are 21.3"x38.9" and includes 3' of power cable attached. These panels can be used for 12V battery charging or in conjunction with an inverter for 110AC power. You can wire them in parallel to maintain 12V charging or wire them in parallel for 24V and higher charging.
SALE Solartech SPM065P-N 65-Watt 12-Volt Polycrystalline PV Solar Panel
Feature About Solartech SPM065P-N 65-Watt 12-Volt Polycrystalline PV Solar Panel :
  • 21.3 in x 38.9 in x 1.38in
  • High powered 65W multicrystalline solar panel
  • 10 year limited warranty 90% of power, 25 year warranty 80% of power ouput
  • Max Voltage 18.1V
  • Max Amperage 3.69A